Centrální registr produktů a firem Hospodářské komory České republiky Axis4.info

Pokud si nechcete, nebo nemůžete adresu města zapamatovat, můžete si ji vložit do oblíbených položek. Stačí jednoduše kliknout zde.

Naši partneři

Podporujeme servery

CENA COMENIUS PRO NEJLEPŠÍ ŽÁKY ÚSTECKÝCH ZÁKLADNÍCH ŠKOL

Ve středu 29. června 2010 byla v obřadní síni ústecké radnice starostou města udělena Cena COMENIUS nejlepším žákům ústeckých základních škol. Cena je udělována za studijní výsledky, záslužný čin, umělecký přínos, umístění v soutěžích či propagaci města. Ceny z rukou starosty města Richarda Peška převzali:

Vít Kapoun, žák 9. A třídy ZŠ Ústí nad Orlicí, Bratří Čapků, který dosahuje dlouhodobě výborných studijních výsledků, školu reprezentoval v řadě soutěží. Mezi jeho dlouhodobé zájmy patří oblast biologie, zeměpisu a dějepisu. V tomto školním roce se probojoval do krajského kola dějepisné olympiády, kde obsadil 8. místo, na 3. místě se umístil v okresním kole zeměpisné olympiády. Účastnil se rovněž regionálního kola v mineralogické olympiádě. Vít je i výborným šachistou. V minulém roce obsadil 2. místo v soutěži „Orlická šachovnice“ a 1. místo na „Vánočním turnaji“ v šachu ve Svitavách.

Barbora Kapounová, žákyně 7. B třídy ZŠ Ústí nad Orlicí, Bratří Čapků, jejíž prospěch je vynikající po celou dobu školní docházky. V letošním školním roce se účastnila několika školních soutěží a vedla si velmi dobře. Obsadila 3. místo v okresním kole Biologické olympiády kategorie D a rovněž 3. místo v okresním kole Dopravní soutěže cyklistů základních škol. Bára je také skvělou hráčkou stolního tenisu TTC Ústí nad Orlicí, členkou kadetské reprezentace České republiky. Zaznamenala výrazné sportovní úspěchy zakončené získáním titulu mistr České republiky ve dvouhře mladších žákyň a ve čtyřhře mladších žákyň. V anketě Nejlepší sportovec okresu Ústí nad Orlicí v kategorii mládež do 15 let obsadila 6. místo.

Jan Kašpar, žák 7. B třídy ZŠ Ústí nad Orlicí, Komenského, dosahuje velmi dobrých studijních výsledků. Pravidelně reprezentuje školu s výbornými výsledky v matematických soutěžích olympiádě, Pythagoriádě a matematickém klokanovi. Letos obsadil 3. místo v okresním kole matematické olympiády. Úspěšně se zapojil do zeměpisné olympiády a skončil na 3. místě v krajském kole. Za školu soutěží v dějepisné olympiádě a poznávacích soutěžích rostlin a živočichů Setkat se s ním můžete i v reprezentaci školy ve florbalu, šachu a orientačním běhu.

Lucie Kroupová, žákyně 7. B třídy ZŠ Ústí nad Orlicí, Bratří Čapků. Po celou dobu školní docházky dosahuje vynikajících studijních výsledků. Účastní se řady školních soutěží. V letošním školním roce obsadila 1. místo v okresním kole Soutěže cizích jazyků (sekce Anglický jazyk). Skvělého úspěchu dosáhla také v Biologické olympiádě kategorie D, kde skončila v okresním kole na 3. místě. Tím si vybojovala postup do krajského kola, kde získala výborné 3. místo.

Vít Richter, žák 9. ročníku Základní školy Třebovská. V průběhu školní docházky každoročně dosahoval ve všech předmětech výborných výsledků. Díky své všestrannosti se často zapojoval do různých soutěží, například do Matematické, Fyzikální, Dějepisné olympiády, kde vždy postoupil do okresního kola. Velmi dobře si vedl i na poli přírodovědných soutěží. Začátkem června tohoto roku dokázal spolu s týmem spolužáků postoupit do finálového kola soutěže „100 let české aviatiky“ pořádané Východočeským muzeem. Vítek je též sportovně nadaný, a proto pravidelně reprezentoval školu na sportovních utkáních ve fotbalu, florbalu a futsalu.

Kateřina Vystrčilová, která se předávání neúčastnila, je žákyní 7. ročníku ZŠ Třebovská. V letošním roce dosáhla výborných výsledků v řečnické soutěži Mladý Démosthenes. Vyhrála školní, oblastní i krajské kolo a velmi dobře si vedla i v kole celostátním. Ze tří tisíc účastníků základních kol se dostala až mezi 14 nejlepších řečníků. I ve školní práci se Katce vede, na vysvědčení se pravidelně objevuje vyznamenání. Zapojuje se do sportovních aktivit, v loňském roce postoupila se svým družstvem do krajského kola ve florbale.